Dnes je pondělí, 19. listopadu 2018 | 17:01

MO ČRS Třebechovice pod Orebem

Mládež MO ČRS Třebechovice pod Orebem

Práce s mládeží má v místní organizaci dlouholetou tradici. V současné době působí při MO ČRS dva rybářské kroužky, které jsou realizovány ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Třebechovicích pod Orebem. Jedná se o rybářský kroužek vedený Mgr. Josefem Urbanem (schůzky se konají v úterý) a sportovní rybářský kroužek LIPANI vedený Alešem Počarovským, Zbyňkem Bačinou (schůzky se konají ve středu a dle potřeby o víkendech). Rybářské kroužky začínají vždy v září a končí v červnu následujícího roku.

Během roku se členové připravují na získání povolenky, loví ryby, učí se poznávat ryby, vodní rostliny a živočichy, rybářský řád, různé metody lovu, trénují rybolovnou techniku – házení na terče, sledují video s rybářskou tématikou …

Členové rybářského kroužku jsou v lovu ryb udicí – plavanou mistry světa z Pardubic 2007, vicemistry světa ze Srbska 2005 a bronzovými medailisty z Maďarska 2001.

Při zajišťování činnosti mládeže MO ČRS spolupracuje s mnoha institucemi v Třebechovicích pod Orebem.

Pohled do historie

Vedoucí:

V nedávné i vzdálenější minulosti se na vedení rybářských kroužků podílela celá řada vedoucích – například Jaroslav Hofman, Zdeněk Hrubeš, Jiří Špryňar, Stanislav Lukášek, Josef Urban, Vladimír Zuch, Pavel Manych, Luboš Bastl, Jindřich Filip, Eda Tužil, Milan Holínský, Václav Novotný, Jaroslav Holler, Zdena Hollerová, Josef Hašek, Libor Penker, Miloš Sýkora, Marcel Kubík, Jan Jarkovský, Zdeněk Bačina, Aleš Počarovský ... Pokud si vzpomenete na další vedoucí, zejména v dřívějších dobách, neváhejte zaslat jejich jméno na j.jarky@volny.cz nebo 606 748 715.

Místa kroužků:

Rybářské kroužky se mimo Třebechovic pod Orebem dříve konaly také v Českém Meziříčí, Blešně a Jeníkovicích.

Rybářské tábory a soustředění:

Tábory a soustředění se konaly v Žehuni a Olešnici u Chlumce nad Cidlinou – vedoucí Josef Urban. Dále potom v Bašnici, Velkém Vřeštově, Černožicích nad Labem a Skřivanech – vedoucí Marcel Kubík a Jan Jarkovský.

Závodní a sportovní činnost:

S účastí kroužku na rybářské olympiádě – „Zlaté udici“ začal Josef Urban okolo roku 1986. V září roku 1992 byl Marcelem Kubíkem a Milošem Sýkorou založen sportovní rybářský kroužek LIPANI, který od roku 1993 pracoval pod vedením Marcela Kubíka a Jana Jarkovského. Během krátké doby se rybářský kroužek z místní úrovně vypracoval na uznávaný kroužek, který sbíral v rybářské olympiádě jedno vítězství za druhým a dokázal mnohokrát zvítězit v okresním, územním i národním kole. S postupujícím časem se členové začali intenzivně věnovat závodnímu lovu ryb udicí – plavané.

Sportovní lov ryb udicí – plavaná:

Během několika let se členové MO ČRS Třebechovice pod Orebem zařadili mezi celorepublikovou špičku v kategorii kadetů a juniorů. Tomáš Derner, Hedvika Chmelařová, Jan Bartoš a Martin Kubík se stali mistry ČR. Od roku 2000 členové MO ČRS pravidelně reprezentují Českou republiku na mistrovství světa v lovu ryb udicí plavané v kategorii kadetů, juniorů a žen. Později se kategorie juniorů a kadetů změnila na U14, U18 a U22.

Členové MO ČRS Třebechovice pod Orebem tvořili podstatnou část reprezentace České republiky při každém zisku medaile na mistrovství světa. BRONZ – Maďarsko 2001. STŘÍBRO – Srbsko 2005. ZLATO - Pardubice 2007.

Členové MO ČRS byli členy delegace mistrů světa z Pardubic, kterou přijal tehdejší předseda vlády Mirek Topolánek.

Za Českou republiku a MO ČRS Třebechovice pod Orebem se mistrovství světa opakovaně účastnili:

ZÁVODNÍCI:

Bačinová Barbora, Bačinová Lucie, Bartoš Jan, Bartoš Jiří, Derner Ondřej, Derner Tomáš, Chmelařová Hedvika, Kubík Martin, Michálek Tomáš, Počarovský Adam, Počarovský Jan, Slezák Pavel a Veselý Jan.

TRENÉŘI:

Kubík Marcel – bronz z Maďarska a zlato z Pardubic.

Jan Jarkovský – bronz z Maďarska, stříbro ze Srbska a zlato z Pardubic.

Zbyněk Bačina.